Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » Будівництво магістрального водогону: монтуємо насосне обладнання

Будівництво магістрального водогону: монтуємо насосне обладнання

Насосні станції є одними з найважливіших елементів водогону «Інгулець – Південне водосховище». Через особливості рельєфу та довжину водогону потрібно кілька насосних станцій, здатних перекачувати значні об’єми води - до 400 000 м3 за добу.

Станція першого підйому забиратиме воду з річки Інгулець, другого підйому - подаватиме воду споживачам. Наразі завершуємо монтаж обладнання на станції другого підйому.

Попереду - роботи зі встановлення автоматики.

5 насосів – 4 основних та 1 резервний - працюватимуть як єдиний механізм з повною автоматизацією всіх процесів. Для надійної і безупинної роботи системи всі насоси синхронізуємо і запустимо двигуни одночасно.

Наразі проводимо монтажні роботи на насосній станції першого підйому. Зокрема, монтуємо засувки вагою 2-3 тони кожна.

Будівництво магістрального водогону - один з найважливіших проєктів Агентства відновлення. Його протяжність 145 кілометрів. Наразі влаштували 99% трубопроводу.

Найближчим часом будівельники працюватимуть над автоматикою, електрикою та монтажем на камерах обслуговування водогону. Наостанок виконують роботи з благоустрою та рекультивації земель. Несприятливі погодні умови, а також обстріли сповільнили роботи на певних ділянках.

Агентство відновлення почало працювати над проєктом вже в перші дні після підриву Каховської ГЕС. Проєктувальні організації в максимально стислі терміни знайшли оптимальні і сучасні рішення, а будівельники одразу почали виконання робіт.

Нагадуємо, що через підрив росіянами Каховської ГЕС близько мільйона людей з Кривого Рогу, Марганця, Нікополя, Томаківки, Покровська, Мар’янського та інших прилеглих населених пунктів залишилися без води.

Працюємо далі.