Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » День охорони праці в 2024 році: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці»

День охорони праці в 2024 році: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці»

День охорони праці в 2024 році: «Вплив зміни клімату на безпеку та гігієну праці»

День охорони праці в Україні запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні. В умовах війни цей день набуває особливого значення.

Щороку МОП визначає тему Всесвітнього дня охорони праці. Міжнародної організації праці. Цьогоріч це зміна погодних умов.

Статистика чітко показує, щонайбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються саме, коли знижується увага працівника. Це як правило відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою, в т.ч. в наслідок впливу кліматичних змін на організм людини.

МОП підготувала низку матеріалів до цього дня, включаючи звіти та рекламні матеріали, які допоможуть звернути увагу на цей проблемний аспект. Також заплановано проведення глобального заходу з участю експертів та представників уряду, роботодавців та працівників, щоб обговорити шляхи захисту працівників та відповісти на цей глобальний виклик.

Цей день звертаємо додаткову увагу на те, що забезпечення безпечної та здорової праці в умовах зміни клімату – це важливе завдання, яке потребує спільних зусиль.